Reklama:
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jednostki Greków - spis
09-06-2011, 04:56 PM
Post: #1
Jednostki Greków - spis
Era miedziana

Villager (Wieśniak)
Jednostka służąca do budowy i naprawy budynków, wydobywania surowców i reperowania statków. Produkuje się ją w Centrum Miasta.

Scout (Zwiadowca)
Jednostka zwiadowcza. Każdą grę zaczynamy z jedym zwiadowcą. Jest on szybki i dość wytrzymały, ma duże pole widzenia oraz jest on uodporniony na efekty spowolnienia. Nie możemy go nigdzie trenować. Można go jedynie przyzwać, jeśli mamy odpowiednią kartę. Można ją kupić w swojej stolicy. Takie przyzywanie nie działa w rozgrywkach PvP.

Spearman (Włócznik)
Podstawowa jednostka bojowa Greków. W pierwszej erze nasze jedyne źródło siły. Skuteczny przeciwko kawalerii. Produkowany w Koszarach.

Fishing Boat (Łódź rybacka)
Łodź rybacka, którą pozyskujemy ryby z ławic na głębszych wodach. Można je także wykorzystać do naprawiania uszkodzonych okrętów. Produkowane w Dokach.

Era brązu

Hypaspist
Jednostka świetna przeciwko piechocie. Produkowana w Koszarach.

Toxotes
Podstawowa jednostka strzelecka Greków. Skuteczna przeciwko piechocie. Produkowana w Strzelnicy.

Sarissophoroi
Pierwsza dostępna przez Greków jednostka kawalerii. To jednostka strzelecka o bardzo małym zasięgu, która jest szczególnie skuteczna w walce ze strzelcami. Produkowana w Stajni.

Caravan (Karawana)
Jednostka cywilna, którą wytyczamy szlaki handlowe między naszymi Rynkami (można także połączyć z Centrum Miasta). Pozwala także wytyczać szlaki handlowe z sojusznikiem. Im dłuższy szlak, bym bardziej niebezpieczny, ale może przynieść większe zyski w postaci złota. Karawana produkowana jest w Rynku.

Merchant Transport (Transportowiec kupiecki)
Morksa wersja Karawany, która kursuje między Dokami. Potrafi także transportować do szesnastu jednostek, dzięki czemu potrafi przenieść wosjko lądowe na drugi brzeg rzeki lub inną wyspę. Produkowane w Dokach.

Trireme
Podstawowa jednostka floty. Produkowana w Dokach.

Era srebrna

Hoplite (Hoplita)
Opancerzona jednostka piechoty. Produkowana w Koszarach.

Peltast
Jednostka strzelecka skuteczna przeciwko innym jednostkom sprzeleckim. Produkowana w Strzelnicy.

Prodromos
Kawaleria kontrująca kawalerię przeciwnika. Produkowana w Stajni.

Pezhetairoi
Wymaga Cywilizacji Premium. Jednostka elitarna, do której potrzebujemy odpowiedniego doradcy. Wybierając ich musimy zrezygnować z produkcji Samophylaxów i Phalanxów. Jej mocnymi stronami jest mobilność, szybkość treningu i niska cena, co pozwala na stworzenie sporego oddziału w krótkim czasie. W boju radzi sobie przeciętnie. Produkowana w Fortecy.

Somatophylax
Wymaga Cywilizacji Premium. Jednostka elitarna, do której potrzebujemy odpowiedniego doradcy. Wybierając ich musimy zrezygnować z produkcji Pezhetairoi i Phalanxów. Jest to ciężko opancerzony żołnierz, który jednak świetnie radzi sobie z budynkami. Trenowany w Fortecy.

Phalanx
Wymaga Cywilizacji Premium. Jednostka elitarna, do której potrzebujemy odpowiedniego doradcy. Wybierając ich musimy zrezygnować z produkcji Pezhetairoi i Samophylaxów. Skuteczny przeciwko kawalerii. Trenowany w Fortecy.

Priest (Kapłan)
Jednostka wsparcia. Potrafi leczyć poza walką lub nawracać jednostki wroga na swoją stronę. Szkolony w Świątyni.

Battering Ram (Taran)
Machina do niszczenia budynków w bezpośrednim starciu. Nie może atakować innego celu niż budynek. Jest bardzo wolna. Produkowana w Warsztacie oblężniczym.

Fire Ship (Statek ogniowy)
Mały okręt miotający we wrogie statki ognistym olejem. Oczywiście skuteczny przeciwko okrętom, choć ma mały zasięg. Budowane w Dokach.

Era złota

Gastraphetes
Dalekozasiężna jednostka strzelecka. Szkolona w Strzelnicy.

Hippikon
Opancerzona jednostka kawalerii. Szkolona w Stajni.

Hetairoi
Wymaga Cywilizacji Premium. Jednostka elitarna, do której potrzebujemy odpowiedniego doradcy. Wybierając ich musimy zrezygnować z produkowania Helepolisów. Świetnie się nadają do niszczenia budynków i machin oblężniczych za pomocą swoich pochodni. Produkowani w Fortecy.

Ballista (Balista)
Standardowa jednostka oblężnicza o dalekim zasięgu. Świetnie radzi sobie także z oddziałami, dzięki temu, że zadaje obrażenia obszarowe. Produkowana w Warsztacie oblężniczym.

Palintonon
Zaawansowana jednostka oblężnicza o niesamowicie dalekim zasięgu. Produkowana w Fortecy.

Helepolis
Wymaga Cywilizacji Premium. Jednostka elitarna, do której potrzebujemy odpowiedniego doradcy. Wybierając je musimy zrezygnować z produkowania Hetairoi. To wieżą oblężnicza, który łączy funckje taranu i wieży obronnej. Produkowana w Fortecy,

Ballista Trireme
Nawodna wersja balisty. Produkowana w Dokach.

aoe-online.com.pl

[Obrazek: 5187.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-18-2012, 02:51 PM
Post: #2
RE: Jednostki Greków - spis
świetny opis Uśmiech przydałyby się jeszcze obrazki, ale fajnie się to czyta/

pozycjonowanie stron
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Reklama:

regały paletowe

architekt wnętrz wrocław